pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Kmenové pásové pily na dřevo

Kmenové pásové pily jsou určeny k rozřezávání kmenů stromů na desky, hranoly, palubky apod. Dělíme je dle posunu do řezu a dle způsobu manipulace s kmenem stromu. Nabízíme tyto kmenové pily:

 

Manuální kmenové pásové pily

Manuální kmenové pásové pily mají posuv do řezu a zpět manuální stejně jako výškové nastavení ramene. Manipulace s kmenem je také manuální. Výškové nastavení ramene vůči kmenu se provádí ruční klikou s nastavitelnou stupnicí. Kmenová pila 750 M se liší motorickým nastavením ramene pily. Tyto pily jsou spíše určeny pro řezání menších objemů řeziva a jsou určeny pro menší stolářské provozy a pilnice. Jsou určeny do maximálního průměru kmenu 750 mm. Kmenová pila 750 M se liší motorickým nastavením ramene pily. K pilám lez zakoupit rozmanité příslušenství, které také najdete v nabídce níže.

 

Elektrické kmenové pásové pily

Elektrické kmenové pásové pily mají posuv do řezu a zpět za pomocí elektromotoru stejně jako výškové nastavení ramene. Manipulace s kmenem je také manuální. Jedná se o profesionální pily, které jsou určeny pro řezání středních a větších objemů řeziva. Posuv do řezu a zpět zajišťuje řetězový převod pomocí elektromotoru se šnekovou převodovkou řízeným frekvenčním měničem. Rychlost posuvu do řezu a zpět se mění za pomocí potenciometru na ovládacím panelu. Dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny koncovými spínači, s automatickým zpomalením a zastavením. Výškové nastavení ramene má dvě rychlosti a to pomalý posuv pro přesné najetí a rychloposuv pro maximální efektivitu při přestavování výšky. Jsou určeny do maximálního průměru kmenu 1200 mm. K pilám lez zakoupit rozmanité příslušenství, které také najdete v nabídce níže.

 

Hydraulické kmenové pásové pily

Hydraulické kmenové pásové pily mají posuv do řezu a zpět za pomocí elektromotoru stejně jako výškové nastavení ramene. Manipulace s kmenem je za pomocí hydrauliky. Bohaté hydraulické příslušenství snadno manipuluje i s velkými kmeny stromů. Jedná se o profesionální pily, které jsou určeny pro řezání velkých objemů řeziva. Jde o nejefektivnější způsob práce s kmeny, což maximálně zvyšuje efektivitu a snižuje náklady na pracovní sílu. Jsou určeny do těch nejtěžších provozních podmínek, včetně nepřetržitých provozů. Tyto kmenové pily mají robustní konstrukci, které počítají s manipulací s těžkými břemeny. Jsou určeny do maximálního průměru kmenu 1300 mm. K pilám lze zakoupit rozmanité klasické příslušenství a hydraulické příslušenství, které najdete v nabídce níže.

 

Motorové kmenové pásové pily

Motorové kmenové pásové pily mají posuv do řezu a zpět manuální stejně jako výškové nastavení ramene. Manipulace s kmenem je také manuální. Tato pila se liší v tom, že jako pohonná jednotka pásu slouží profesionální benzínový motor Honda. Pila je určena do prostředí, kde se nelze připojit k elektrické síti, tudíž můžete zpracovávat kmeny stromů přímo v lese. Celková nízká váha a jednoduchá konstrukce usnadňuje transport pily z místa na místo. Z důvodů vyšší váhy a vibrací benzínového motoru je celkově zesílená konstrukce pojezdového mostu a ramene pilového pásu.

 

Příslušenství ke kmenovým pilám

Ke kmenovým pilám lze zakoupit rozmanité příslušenství, které dokáže usnadnit práci, zvýšit efektivitu řezání či zvýšit životnost pilového pásu.

 

Hydraulické příslušenství ke kmenovým pilám

Hydraulické příslušenství je určeno pouze pro hydraulické kmenové pásové pily. Při jeho využití lze maximálně zefektivnit práci s kmeny stromů.

 

Brusky pilových pásů na dřevo

Tyto brusky slouží k přebrušování pilových pásů na dřevo. Lze s nimi brousit různé tvary a velikosti zubů při konstantní zubové rozteči. Nabízené brusky mohou přebrušovat pásy v rozmezí šířky 20 – 50 mm a 20 – 70mm. Přebrušovat pásy lze několikanásobně.

 

Zařízení na rozvod zubů pilových pásů

Toto zařízení slouží k rozvodu zubů na pilové pásu. Správný rozvod zubů je důležitý aspekt životnosti pásu na dřevo. Jedná se o mechanické zařízení, kterým lze rozvádět jednotlivé zuby, dva zuby nebo tři zuby najednou. Lze rozvádět pásy v rozmezí šířky 15 – 70 mm.

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů