pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Strojní kotoučové pily

Strojní kotoučové pily slouží efektivní dělení železných a neželezných materiálů. Jejich výhodou je především samotný čas dělení a povrch po řezu oproti pásovým pilám, nevýhoda je vyšší cena nástroje a stroje v porovnání s pásovými pilami. Jako nástroj lze použít kotouč z HSS oceli nebo kotouč s břitovými destičkami pro vysoko-produkční dělení.

 

Manuální kotoučové pily

Manuální kotoučové pily mají manuální posuv do řezu a manuální upínaní materiálu ve svěráku. Jsou určeny na dělení profilů do šířky stěny 6mm. Jako nástroj se používají HSS kotouče, které lze několikanásobně přebrušovat. Kotoučové pily jsou rozděleny na F-MA, kde čelisti svěráku upínají materiál pouze před řezem a F-MAD, kde čelisti svěráku upínají materiál před řezem i odřezávaný kus. Lze s nimi řezat i pod úhlem 45°.

 

Manuální / Pneumatické kotoučové pily

Manuální kotoučové pily mají manuální posuv do řezu v kombinací s pneumatickým svěrákem sloužící k dělení, kde se častěji opakují stejné operace a pneumatický svěrák zrychlí řezný proces. Pily vyžadují připojení ke vzduchovému agregátu, pneumatické části jsou značky Festo. Jsou určeny na dělení profilů do šířky stěny 6mm. Jako nástroj se používají HSS kotouče, které lze několikanásobně přebrušovat. Lze s nimi řezat i pod úhlem 45°.

 

Poloautomatické kotoučové pily

Poloautomatické kotoučové pily mají pneumatický přítlak do řezu a pneumatický svěrák, což umožnuje plný poloautomatický cyklus dělení, který je vhodný pro sériové dělení.  Pily vyžadují připojení ke vzduchovému agregátu, pneumatické části jsou značky Festo. Jsou určeny na dělení profilů do šířky stěny 6mm. Jako nástroj se používají HSS kotouče, které lze několikanásobně přebrušovat. Kotoučové pily jsou rozděleny na F-PA, kde čelisti svěráku upínají materiál pouze před řezem a F-PAD, kde čelisti svěráku upínají materiál před řezem i odřezávaný kus. Lze s nimi řezat i pod úhlem 45°.

 

Vysoko-produkční kotoučové automaty na ocel

Kotoučové automaty na ocel jsou určeny k vysoko-produkčnímu dělení oceli. U těchto pily lze zvolit mezi dvěma nástroji a to HSS kotouči, u kterých se používají o něco vyšší otáčky a nástroj lze dále přebrušovat a kotouči s břitovými destičkami, které umožňují nejrychlejší způsob dělení za použití řezného nástroje. Pily jsou rozděleny na modely TAC, které jsou základními typy strojů a nelze k nim připojovat další automatizační prvky a modely MAC, ke kterým lze připojit různorodá automatizační prvky, jako je ojehlování, výstupní dopravníky nebo manipulace s odřezanými kusy apod. Tyto kotoučové pily mají v základu automatický zakládací dopravník, který podává další tyče materiálu do procesu dělení. Pily nenabízejí možnost řezat pod úhlem.

 

Vysoko-produkční automaty na neželezné kovy

Kotoučové automaty na ocel jsou určeny k vysoko-produkčnímu dělení neželezných kovů, jako je hliník, dural apod. U těchto pily lze zvolit mezi dvěma nástroji a to HSS kotouči a kotouči s břitovými destičkami, nástroj má několikanásobně vyšší řeznou rychlost než je tomu u oceli. K modelům MAM lze připojit různorodé automatizační prvky, jako je ojehlování, výstupní dopravníky nebo manipulace s odřezanými kusy apod. Tyto kotoučové pily mají v základu automatický zakládací dopravník, který podává další tyče materiálu do procesu dělení. V naší nabídce najdete také jeden model, který umožňuje dělit pod úhlem až 60° v plném automatickém módu.

 

Dělící automatické linky s kotoučovými pilami

Nabízíme také plně automatizované dělící linky, které co možná nejvíce eliminují lidskou obsluhu. Jedná se o linky, které kombinují zakládání materiálu na podávací dopravník. Různé druhy výstupní kontroly, demagnetizace, ojehlovaní a zakládání odřezaných materiálů do beden apod. Dělící linky jsou sestavovány přímo na požadavky zákazníka.

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů