Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


Pilové pásy na kov

Pilové pásy na kov slouží k efektivnímu dělení především železných a neželezných materiálů. Používáme především německého výrobce WIKUS který je špičkou v oboru. Také nabízíme pásy pro speciální dělící operace.

 

 

Bimetalové pilové pásy na kov

Bimetalové pilové pásy na kov patří k nejrozšířenějším nástroji na dělení železných a neželezných materiálu. Pás je složen ze dvou částí a to z nosné části, která je vyrobena z pružinové oceli a HSS části, která je laserovým paprskem napájena na pružinovém těle. HSS část se rozděluje dle legujících prvků na:

  • M42, který má všeobecné použití a je určen na materiály do tvrdosti 45 HRC
  • M51 (X3000), která je více legovaná a je určena pro dělení hůře obrobitelných materiálů do tvrdosti 50 HRC.

Bimetalový pilový pás na kov má tvrdost cca 1000HV a je určen do teplot cca 600°. Naše pilové pásy značky Wikus patří k těm nejkvalitnějším na trhu a složení řezné část M42 i M51 je patentováno přímo výrobcem, což tyto pilové pásy odlišuje od konkurence.

 

Tvrdokovové pilové pásy na kov

Tvrdokovové pilové pásy na kov a jiné specifické materiály jsou určeny pro dělící operace tam, kde již standartní bimetalový pás nestačí. Na pružinovém těle je napájena tvrdokovová část (slinutý karbid) , který se vyznačuje svou značnou tvrdostí oproti rychlořezné oceli . Lze ho také využít při maximalizaci řezného výkonu, kterého na běžných pásech nelze dosáhnout.

Tvrdokovový pilový pás na kov má tvrdost cca 1600HV a je určen do teplot cca 800°. Najde využití pro dělení kalených ocelí do tvrdosti 62 HRC, legované oceli s vysokým obsahem niklu, titanové oceli , molybdenu, zirkonu, povrchově zušlechtěné oceli, pro minerální stavební hmoty a v neposlední řadě pro dělení pneumatik. Tvrdokovové pilové pásy jsou také značky Wikus.

 

Diamantové pilové pásy na kov

Diamantové pilové pásy jsou určeny pro dělení těch nejtvrdších možných materiálů , jako je sklo, tvrdokov, brzdové obložení, GFK, tvrdě vypálený grafit, mramor, žula a křemen. Diamantové pilové pásy jsou značky WIkus.

 

Pilové pásy z nástrojové oceli

Pilové pásy z nástrojové oceli jsou určeny k  dělení nízko legovaných ocelí , pro oceli nízkých pevností, plastů a k jednodušším operacím. Využívají se hlavně na pilách, kde se používají pásy o malé šířce. Pás z nástrojové oceli má tvrdost cca 850HV a je určen do teplot cca 200°. Jsou značky Wikus, stejně jako ostatní pásy v naší nabídce.

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube