Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


Pilové pásy a listy na dřevo PILANA

Kmenové pilové pásy na dřevo

Kmenový pilový pás na dřevo je určeny do kmenových pásových pil, které slouží ke zpracování kmenů stromů na hranoly, desky, latě aj. Pásy jsou vyrobeny z kvalitní oceli kombinující pružnost a pevnost a leze je několikanásobně přebrušovat, což zajišťuje přímo naše firma. Rozdělujeme je dle geometrie zubu na WM 1 pro měkké dřevo, WM 2 pro tvrdé dřevo a WM 4 pro velmi tvrdé dřevo. Kmenový pilová pás se dodává v různé fázi zpracování zubu a to pouze vyzubené, vyzubené + rozvedené, vyzubené + rozvedené + kalené, vyzubené + rozvedené + ostřené nebo vyzubené + rozvedené + ostřené + kalené. Pás lze objednat svařený přímo na požadovanou délku nebo ve svitku po 25, 50 a 100m.

 

Truhlářské pilové pásy

Truhlářský pilový pás je uřčen do truhlářských a vertikálních pil na řezání dřeva. Využívají se k tvarovým řezům i jednoduchým přířezům, které jsou potřeba v truhlářských dílnách. Nabízíme dva typy truhlářských pásů, které se rozdělují dle použitého materiálu na 40 – C 75 z uhlíkové oceli a 40 – UDD ze švédské oceli Uddeholm UHB 15. Pás lze objednat svařený přímo na požadovanou délku nebo ve 25m svitku.

 

Katrové listy na dřevo

Katrové listy na dřevo jsou určeny do katrových a rámových pil, které dělí dřevo specifickým kmitavým pohybem ze strany na stranu. Rozdělujeme je dle typu ozubení a to s vlčím ozubením, kterým lze dosáhnout větší geometrické přesnosti a přesnosti rozměrů řeziva, dále s trojúhelníkovým ozubením, kterým lze dosáhnout lepšího povrchu po řezu, vhodné pro menší průměry kmenů. Strojní pilové listy jsou dodávány rovnané a vytužené. Lze je dodat neolištované nebo s klasickým kaleným olištováním o šířce 35, 30 a 25mm, s ozubenými lištami nebo s rovným děrováním (ESTERER). 

 

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube