Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


Extrémně výkonná CNC pásová pila EVERISING

CNC pásová pila EVERISING EP-330S s lineárním posuvem do řezu. Od standardní řady CNC pásových pil se odlišuje tím, že pro posuv do řezu využívá servomotor jako vysoko-produkční kotoučové pily.

Extrémně výkonná CNC pásová pila EVERISING
CNC pásová pila EVRISING E-530

Výkonná CNC pásová pila EVERISING E-530 o váze 7000kg je skladem.

CNC pásová pila EVRISING E-530

Archiv novinek

 

Pilové kotouče na kov

Pilové kotouče na kov a na neželezné kovy složí k vysoce efektivnímu dělení. Jedná se o nejrychlejší možný způsob dělení s využitím nástroje. Výhodou dělení pilovým kotoučem je také vysoká kvalita povrchu po řezu a značná kvalita kolmosti řezu, které se drží i po mnoha řezech, což u pilových pásů nelze dosáhnout. Nabízíme tyto pilové kotouče:

 

Kotouče s břitovými destičkami

Pilové kotouče s břitovými destičkami je vysoce efektivní nástroj pro dělení všech typů oceli. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů, které dělíme dle použití do děleného materiálu. Na oceli s obsahem uhlíku menším než je 0,45% se používají cermetové pilové kotouče (keramické) METAL SPEED C a na oceli s obsahem uhlíku větším než je 0,45% se používají karbidové pilové kotouče METAL SPEED S. Na profily a hlavně na trubky se používají pilové kotouče OLIMPIC TUBE, které mají přizpůsobenou geometrii pro dané dělení. Lze je opatřit různými povlaky, které zvyšují efektivitu a životnost. Naší nabídku doplňuji kotouče DRY CUT, které jsou určeny do pokosových pil pro řezání stavebních materiálů, plastů, tenkostěnných materiálů aj. Přebrušování těchto kotoučů je většinou neefektivní.

 

Pilové kotouče z HSS

Pilové kotouče vyrobené z HSS oceli jsou určeny pro široké spektrum použití, jejich efektivita není tak vysoká jako u kotoučů s břitovými destičkami, ale jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že je lze několikanásobně přebrušovat, což zvyšuje ekonomičnost provozu dělení materiálů. Lze je rozdělit podle složení HSS, na kotouče HSS DMo5 (5% molybdenu), který je použitelný na standartní oceli a kotouč HSS Co5 (5% kobaltu), který je určen pro hůře obrobitelné oceli. Na pilových kotoučích HSS lze vybrousit různé tvary zubů a to dle použití, jako na profily, na plné materiály nebo na univerzální použití. Nabízíme také ekonomické typy kotoučů, které jsou určeny pro pily s manuálním nebo poloautomatickým režimem, jako BRAVO BLU a CLASSIC BLACK. Nabídku doplňuji pilové kotouče dle DIN normy pro drážkovací a jiné speciální úkony, kotoučové nože HSS, které slouží k dělení masa, plastových a karbonových trubek, rolí papíru, rolí hliníku, polypropylenu a jiných pórovitých materiálů a frikční kotouče, které dělí pomocí třecích sil v místě řezu za pomocí vysokým otáček a speciálně vybroušeného zubu.

 

Pilové kotouče SK na neželezné kovy

Pilové kotouče na neželezné kovy s břitovými destičkami jsou určeny k dělení neželezných kovů, především hliníku a duralu. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů. Kotouče se dělíme dle použití na 87-13 TFZ P, který je učen na masivnější materiály a strojní posuv do řezu, dále na kotouč 87-13 TFZ N, který je určen na masivnější materiály s ručním posuvem do řezu. Kotouč 87-11 TFZ P je určen pro tenkostěnné materiály a strojní posuv do řezu a kotouč 87-11 TFZ N je určen na tenkostěnné materiály s ruční posuv do řezu. Kotouče na neželezné kovy se dále přebrušují, lze také vyměnit břitové destičky, které jsou vylomené nebo prasklé.

 

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube