Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


automatické
strojní kotoučové
pily Everising

automatické
strojní pásové
pily Everising

strojní pásové
pily Pilana

V naší nabídce najdete vysoko-produkční kotoučové pily na ocel a neželezné kovy značky Everising až do průměru 230mm. Pily Everising májí nejvýhodnější poměr ceny ke kvalitě na trhu. Jedná o velmi robustní pily, které se vyznačují velkou životností v nepřetržitém provozu nebo těžkých pracovních podmínkách. Nabízíme komplexní automatizaci a robotice dělení, včetně zakázkových dělících linek.

Automatické pásové pily Everising jsou určeny pro náročné zákazníky, kteří kladou velký důraz na kvalitu, spolehlivost, funkčnost pily a v neposlední řadě na rychlý servis a rychlé dodávky náhradních dílu i po 10 letech provozu. Velká robustnost ocelové konstrukce bez betonové složky

zajištuje pilám prodlouženou životnost nástroje, spolehlivost a celkovou životnost stroje v nepřetržitém provozu.

Naše firma je výhradním dodavatelem ručních strojních pásových pil, gravitačních pásových strojních pil a poloautomatických strojních pásových pil značky PILANA (Pilana Metal Saw – PMS). Klademe velký důraz na rychlé servisní služby a rychlé dodávky náhradních dílů. Přes 80% náhradních dílů máme skladem, tak abychom zajistili kvalitní pozáruční služby zákazníkům v ČR, ale i v celé Evropě.

karbidové pilové
kotouče na kov

pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

Nabízíme pilové kotouče s napájenými destičkami se slinutých karbidů, které jsou primárně určeny pro dělení na vysoko-produkčních kotoučových pilách pro dělení ocelí a neželezných kovů. Zabýváme se jejich vývojem a poskytujeme komplexní poradenský servis, který je podložen referencemi na našich kotoučových pilách. Máme rozsáhle databáze pro určení ekonomičnosti dělení daného materiálu.

V naší nabídce najdete velký výběr pilových pásů na kov, jako jsou bimetalové, tvrdokovové a diamantové pilové pásy. Naše pilové pásy značky Wikus se řadí mezi špičky na dělení kovu.

Můžeme Vám nabídnout pásy jak nadělení plných materiálů, trubek a profilů i tenkostěnných profilů. Náš sortiment obsahuje i pásy na dělení pneumatik, gumového kompozitu i stavebního materiálu.

Nabízíme pilové pásy na dřevo jak do kmenových pásových pil, tak i truhlářské pilové pásy na dřevo. Kmenové pilové pásy můžeme nabídnout na měkké, středně tvrdé a tvrdé dřevo. V našem sortimentu najdete i bimetalové kmenové pásy na dřevo. Nedílnou součástí jsou katrové listy na dřevo do katrových a rámových pil na dřevo. Zajistíme i kompletní servis pilových pásů na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

vertikální
pily na kov
Everising

speciální
vysokorychlostní pily
na neželezné kovy

reference
servisní služby
návrhy dělících linek

Nabízíme poloautomatické, ale i plně automatické vertikální pily na ocel Everising. Jedná se o velmi efektivní způsob rozřezávání větších bloků ocelí na jednotlivé fragmenty. Délka vertikálního řezu může být až 6000mm při výšce materiálu 2000mm. V automatickém módu lze rozřezávat bloky ocelí až po délku řezu 2500mm při výšce materiálu 600mm. Eliminace zbytku při dělení bloků ocelí na menší kusy.

Výrobce Everising vyrábí speciální pásové a kotoučové pily na neželezné kovy. Jejich hlavní odlišnost je v rychlosti pilového pásu a pilového kotouče,

která je několikanásobně vyšší než je tomu o pil na ocel. Pilový pás u těchto pil dosahuje rychlosti až 2000 m/min a pilový kotouč až 5000 ot/min, díky tomu je rychlost dělení neželezných kovů až pětinásobně vyšší než u běžných pomaloběžných pil.

Specializujeme se na dodávky dělících technologií na ocel a neželezné kovy, kde je hlavní prioritou zvýšení efektivity dělení na materiálů. Navrhneme strojní a nástrojové řešení, kdy se zefektivní proces dělení více jak 3násobně při zachování nákladů na uřezaný 1m². Klademe vysoký důraz na záruční a pozáruční služby pro pily EVERISING a PILANA, který přímo zprostředkováváme. Nabízíme návrh a konstrukci speciálních dělících linek.

Pilové kotouče na kov

Pilové kotouče na kov a na neželezné kovy složí k vysoce efektivnímu dělení. Jedná se o nejrychlejší možný způsob dělení s využitím nástroje. Výhodou dělení pilovým kotoučem je také vysoká kvalita povrchu po řezu a značná kvalita kolmosti řezu, které se drží i po mnoha řezech, což u pilových pásů nelze dosáhnout. Nabízíme tyto pilové kotouče:

 

Kotouče s břitovými destičkami

Pilové kotouče s břitovými destičkami je vysoce efektivní nástroj pro dělení všech typů oceli. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů, které dělíme dle použití do děleného materiálu. Na oceli s obsahem uhlíku menším než je 0,45% se používají cermetové pilové kotouče (keramické) METAL SPEED C a na oceli s obsahem uhlíku větším než je 0,45% se používají karbidové pilové kotouče METAL SPEED S. Na profily a hlavně na trubky se používají pilové kotouče OLIMPIC TUBE, které mají přizpůsobenou geometrii pro dané dělení. Lze je opatřit různými povlaky, které zvyšují efektivitu a životnost. Naší nabídku doplňuji kotouče DRY CUT, které jsou určeny do pokosových pil pro řezání stavebních materiálů, plastů, tenkostěnných materiálů aj. Přebrušování těchto kotoučů je většinou neefektivní.

 

Pilové kotouče z HSS

Pilové kotouče vyrobené z HSS oceli jsou určeny pro široké spektrum použití, jejich efektivita není tak vysoká jako u kotoučů s břitovými destičkami, ale jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že je lze několikanásobně přebrušovat, což zvyšuje ekonomičnost provozu dělení materiálů. Lze je rozdělit podle složení HSS, na kotouče HSS DMo5 (5% molybdenu), který je použitelný na standartní oceli a kotouč HSS Co5 (5% kobaltu), který je určen pro hůře obrobitelné oceli. Na pilových kotoučích HSS lze vybrousit různé tvary zubů a to dle použití, jako na profily, na plné materiály nebo na univerzální použití. Nabízíme také ekonomické typy kotoučů, které jsou určeny pro pily s manuálním nebo poloautomatickým režimem, jako BRAVO BLU a CLASSIC BLACK. Nabídku doplňuji pilové kotouče dle DIN normy pro drážkovací a jiné speciální úkony, kotoučové nože HSS, které slouží k dělení masa, plastových a karbonových trubek, rolí papíru, rolí hliníku, polypropylenu a jiných pórovitých materiálů a frikční kotouče, které dělí pomocí třecích sil v místě řezu za pomocí vysokým otáček a speciálně vybroušeného zubu.

 

Pilové kotouče SK na neželezné kovy

Pilové kotouče na neželezné kovy s břitovými destičkami jsou určeny k dělení neželezných kovů, především hliníku a duralu. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů. Kotouče se dělíme dle použití na 87-13 TFZ P, který je učen na masivnější materiály a strojní posuv do řezu, dále na kotouč 87-13 TFZ N, který je určen na masivnější materiály s ručním posuvem do řezu. Kotouč 87-11 TFZ P je určen pro tenkostěnné materiály a strojní posuv do řezu a kotouč 87-11 TFZ N je určen na tenkostěnné materiály s ruční posuv do řezu. Kotouče na neželezné kovy se dále přebrušují, lze také vyměnit břitové destičky, které jsou vylomené nebo prasklé.

 

Aktuálně Extrémně výkonná CNC pásová pila EVERISING

CNC pásová pila EVERISING EP-330S s lineárním posuvem do řezu. Od standardní řady CNC pásových pil se odlišuje tím, že pro posuv do řezu využívá servomotor jako vysoko-produkční kotoučové pily.

více →

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube