pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Pilové kotouče na kov

Pilové kotouče na kov a na neželezné kovy složí k vysoce efektivnímu dělení. Jedná se o nejrychlejší možný způsob dělení s využitím nástroje. Výhodou dělení pilovým kotoučem je také vysoká kvalita povrchu po řezu a značná kvalita kolmosti řezu, které se drží i po mnoha řezech, což u pilových pásů nelze dosáhnout. Nabízíme tyto pilové kotouče:

 

Kotouče s břitovými destičkami

Pilové kotouče s břitovými destičkami je vysoce efektivní nástroj pro dělení všech typů oceli. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů, které dělíme dle použití do děleného materiálu. Na oceli s obsahem uhlíku menším než je 0,45% se používají cermetové pilové kotouče (keramické) METAL SPEED C a na oceli s obsahem uhlíku větším než je 0,45% se používají karbidové pilové kotouče METAL SPEED S. Na profily a hlavně na trubky se používají pilové kotouče OLIMPIC TUBE, které mají přizpůsobenou geometrii pro dané dělení. Lze je opatřit různými povlaky, které zvyšují efektivitu a životnost. Naší nabídku doplňuji kotouče DRY CUT, které jsou určeny do pokosových pil pro řezání stavebních materiálů, plastů, tenkostěnných materiálů aj. Přebrušování těchto kotoučů je většinou neefektivní.

 

Pilové kotouče z HSS

Pilové kotouče vyrobené z HSS oceli jsou určeny pro široké spektrum použití, jejich efektivita není tak vysoká jako u kotoučů s břitovými destičkami, ale jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že je lze několikanásobně přebrušovat, což zvyšuje ekonomičnost provozu dělení materiálů. Lze je rozdělit podle složení HSS, na kotouče HSS DMo5 (5% molybdenu), který je použitelný na standartní oceli a kotouč HSS Co5 (5% kobaltu), který je určen pro hůře obrobitelné oceli. Na pilových kotoučích HSS lze vybrousit různé tvary zubů a to dle použití, jako na profily, na plné materiály nebo na univerzální použití. Nabízíme také ekonomické typy kotoučů, které jsou určeny pro pily s manuálním nebo poloautomatickým režimem, jako BRAVO BLU a CLASSIC BLACK. Nabídku doplňuji pilové kotouče dle DIN normy pro drážkovací a jiné speciální úkony, kotoučové nože HSS, které slouží k dělení masa, plastových a karbonových trubek, rolí papíru, rolí hliníku, polypropylenu a jiných pórovitých materiálů a frikční kotouče, které dělí pomocí třecích sil v místě řezu za pomocí vysokým otáček a speciálně vybroušeného zubu.

 

Pilové kotouče SK na neželezné kovy

Pilové kotouče na neželezné kovy s břitovými destičkami jsou určeny k dělení neželezných kovů, především hliníku a duralu. Na laserem vypáleném tělem kotouče jsou napájeny břitové destičky ze slinutých karbidů. Kotouče se dělíme dle použití na 87-13 TFZ P, který je učen na masivnější materiály a strojní posuv do řezu, dále na kotouč 87-13 TFZ N, který je určen na masivnější materiály s ručním posuvem do řezu. Kotouč 87-11 TFZ P je určen pro tenkostěnné materiály a strojní posuv do řezu a kotouč 87-11 TFZ N je určen na tenkostěnné materiály s ruční posuv do řezu. Kotouče na neželezné kovy se dále přebrušují, lze také vyměnit břitové destičky, které jsou vylomené nebo prasklé.

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů