Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


Automatická kotoučová pila Everising P-160C

Kotoučová pila Everising P-160C je pila určená k vysoko-produkčnímu a maximálně efektivnímu dělení ocelových materiálů. Jedná se o plně automatickou pilu s podavačem dalších tyčí, tak aby byl stroj co nejméně závislý na obsluze. Ovládaní pily na dotykovém displeji je jednoduché a intuitivní. Obsluha může volit až ze sto různých přednastavených zadaní, kde jsou uvedeny dané průměry, délky a řezné podmínky, takže obsluha nemusí zadávat řezné parametry nanovo. Řezné ústrojí pily je uloženo na předepnutých lineárních vedeních, které tlačí do řezu servomotor pomocí kuličkového šroubu, což zajišťuje plynulý a precizní řez. Pila je uložena na nosnících, které vyplňuje polymerní kompozit, který zabraňuje vibracím a zvyšuje životnost kotouče, na které mohou mít nežádoucí vibrace výrazný vliv. Součástí kotoučové pily je 6m gravitační podávací dopravník se zásobníkem. Konstrukce stroje je záměrně mechanicky naddimenzovaná, což zajištuje vysokou spolehlivost a dlouhotrvající životnost. Upínací systém je robustní konstrukce s regulovatelnou sílou úchopu, pro zajištění maximálního upnutí pro plný materiál a regulovaného upnutí profilových materiálů, tak aby nedocházelo k jejich deformaci. Součástí je také vertikální upínací svěrák, který vyrovnává případnou křivost děleného materiálu a zajišťuje co možná nejkolmější řez. Podávání materiálu zajišťuje servomotor za pomocí kuličkového šrouby, kde podávací svěrák přejíždí až 60m/min při zachování maximální přesnosti podaní do řezu, což zajištuje co nejrychlejší čas cyklu dělení. Kotoučová pila má optickou detekci materiálu, která zaručuje rychlou a přesnou detekci materiálu na podavači. Chlazení řezu zajišťuje olejová mlha, kde je rozprašovaný olej se vzduchem nad řez, tak aby bylo eliminováno tření a zajištěno chlazení kotouče.

 

Technická data

P-160C

na dělení

ocel

typ pilového kotouče

tvrdokovové

upínání kotouče

Ø50, 4x12x90

průměr pilového kotouče (mm)

460

Řezný rozsah

 

průměr (mm)

25 - 155

čtverec (mm)

25 - 105

obdélník (mm)

25 -120

řezná rychlost (m/min)

30 -130

délka zbytkového kusu (mm)

115

 

Kotoučová pila   Everising P-150C    má v standartním vybavení automatický podávací systém v délce 6000mm. Tento dopravník, který podává další tyče materiálu do řezu lze zakoupit i v prodloužené verzi.

 

K expresní kotoučové pile Everising P-150C lze dokoupit toto příslušenství: 

 

Výstupní zařízení

K pile lez zakoupit různá výstupní zařízení, jako pohaněný  a nepoháněný dopravník. Výstupní zařízení se odvíjí od délky a průměru řezaných kusů. Ve standartním vybavení má pila klasiky dvoupolohový třídič, který odděluje první a poslední kus u řezané tyče.
 

Vzduchový filtr

Vzduchový filtr filtruje vzduch v pracovním prostředí pily, tak aby nedocházelo ke znečištění stroje. 

 

Variabilní nastavení tlaků čelistí svěráku

Variabilní nastavení tlaků svěráku slouží k regulaci přítlaku v čelistech svěráku, tak aby nedocházelo k poškození či deformaci řezaného materiálu.

 

Nestandartní chlazení emulzí

Na pilu lze naistalovat rozvod chlazení pro emulzi pro speciální dělicí operace. Pila má ve standartním provedení chlazení olejovou mlhou.

 

Vyfukovaní pro duté profily

Vyfukování zajištuje odstranění třísek z vnitřku dutých profilů.

 

Přídavný svěrák pro eliminaci zbytku materiálu

Tento přidaný svěrák eliminuje délku zbytkového kusu na polovinu.

 

Odsávací zařízení

K pile lze dokoupit odsávací zařízení v případě dělení litiny, kde vzniká velké množství litinového prachu.

 

 

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube