Strojní pily, kotoučové pily
pilové kotouče a pásy


Příslušenství ke kotoučovým pilám Everising

Vstupní část

Všechna vstupní zařízení dělící linky zajišťují plynulé a plně automatické navezení materiálu k procesu dělení. Důležitým kritériem pro vhodný výběr je způsob zakládání materiálu, délka dělení, rozmanitost průřezu apod. Veškerá námi dodávaná zařízení jsou v modulárním provedení, umožňují tedy sestavení v různých délkách na míru každého zákazníka.
 

Výstupní zařízení

Zařízení bezprostředně navazující na pilu zajišťují automatický odvod materiálu včetně třídění na dobré kusy a na odpad (zaříznutí + zbytek). Standardní zařízení jsou v modulárním provedení a umožňují sestavení v různých délkách dle přání zákazníka.

 

Ojehlování materiálu

Odjehlovací zařízení slouží k oboustrannému automatickému sražení hran po uříznutí kovových kusů. Tato zařízení dodáváme v různých úrovních automatizace a s rozdílnými principy odjehlení. Zařízení jsou modulární, standardně dodávané pro délky do 3 m.

 

Zpracování děleného materiálu

Úroveň automatizace těchto speciálních operací záleží pouze na požadavcích zákazníka. V této kategorii příslušenství najdete: obrábění konců, umývání trubek, demagnetizace dělených kusů.

 

Délková kontrola dělených kusů

Pro zajištění bezproblémového plně automatického procesu a zvýšení kvality přířezů nabízíme odpovídající kontrolní mechanismy.

 

Manipulace a zásobníky

Způsob uložení obrobků po dělení závisí na požadavcích jednotlivých aplikací a případných následných operacích. Mezi běžně vyráběné zařízení patří svazkové zásobníky, elevátory, ukládání do beden, manipulátory a třídění a ukládání pomocí robota.

 

Odsávací zařízení

Kvalitní filtrační zařízení je základním příslušenstvím u veškerých nově vyráběných zařízení. Díky výkonným mazacím systémům olejovou mlhou se zvyšuje řezný výkon, ovšem bez důkladného odsávacího systému vzniklé mlhy je vdechování těchto částic zdraví nebezpečné. Nežádoucí je rovněž usazování oleje na veškerých prvcích stroje, což může způsobovat problémy při identifikaci materiálu atp. Čistota stroje zvyšuje preciznost při dělení.

 

Bezpečnostní prvky

Součástí našeho výrobního portfolia jsou i prvky zajišťující bezpečný provoz Vaší výrobní linky. Tyto produkty, vyráběné pod značkou Securflex, splňují všechny současné směrnice pro strojní zařízení.

 

FENOZA s.r.o.,
Svat. Čecha 360, Prštné, 760 01 Zlín
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • youtube