Automatická kotoučová pila ExactCut MAM 105 TWIN

Kotoučová pila ExactCut MAM 105TWIN je pila určená k vysoko-produkčnímu a maximálně efektivnímu dělení neželezných materiálů. Při dělení neželezných kovů se využívají mnohonásobně vyšší otáčky pilového kotouče než je tomu u ocelových materiálů. Používá se pří dělení hliníku, při dělení duralu, při dělení bronzových materiálu a jiných neželezných kovů a jejich slitin. Tento stroj umožňuje od na rozdíl standartních modelů dělit dva kusy materiálu najednou, což výrazně zvyšuje produktivitu dělení. Tato kotoučová pila pro řezání dvou kusů souběžně se hodí především pro dělení trubek a profilových materiálů. Jedná se o plně automatickou pilu s podavačem dalších tyčí, tak aby byl stroj co nejméně závislý na obsluze. Ovládaní pily na dotykovém displeji je jednoduché a intuitivní. Obsluha může volit až ze sto různých přednastavených zadaní, kde jsou uvedeny dané průměry, délky a řezné podmínky, takže obsluha nemusí zadávat řezné parametry nanovo. Řezné ústrojí pily je uloženo na předepnutých lineárních vedeních, které tlačí do řezu servomotor pomocí kuličkového šroubu, což zajišťuje plynulý a precizní řez. Pila je uložena na nosnících, které vyplňuje polymerní kompozit, který zabraňuje vibracím a zvyšuje životnost kotouče, na které mohou mít nežádoucí vibrace výrazný vliv. Součástí kotoučové pily je segmentový nakládací systém nebo pásový zakládací dopravník. Konstrukce stroje je záměrně mechanicky naddimenzovaná, což zajištuje vysokou spolehlivost a dlouhotrvající životnost. Upínací systém je robustní konstrukce s regulovatelnou sílou úchopu, pro zajištění maximálního upnutí pro plný materiál a regulovaného upnutí profilových materiálů, tak aby nedocházelo k jejich deformaci. Součástí je také vertikální upínací svěrák, který vyrovnává případnou křivost děleného materiálu a zajišťuje co možná nejkolmější řez. Podávání materiálu zajišťuje servomotor za pomocí kuličkového šrouby, kde podávací svěrák přejíždí až 60m/min při zachování maximální přesnosti podaní do řezu, což zajištuje co nejrychlejší čas cyklu dělení. Kotoučová pila má optickou detekci materiálu, která zaručuje rychlou a přesnou detekci materiálu na podavači. Chlazení řezu zajišťuje olejová mlha, kde je rozprašovaný olej se vzduchem nad řez, tak aby bylo eliminováno tření a zajištěno chlazení kotouče. Kotoučová pila může být vyrobena pro použití tvrdokovových kotoučů nebo pro použití HSS kotoučů.

 

Technická data

MAM 105 TWIN

na dělení

neželezné kovy

typ pilového kotouče

HSS/tvrdokov

upínání kotouče

Ø40/50, 4×16×80/4×21×90

průměr pilového kotouče (mm)

300/360

Řezný rozsah

 

průměr (mm)

20 - 105

čtverec (mm)

20x20 – 90x90

obdélník (mm)

20x20 – 105x80

2x průměr (mm)

2 × Ø20 – 2 × Ø50

2x čtverec (mm)

2 × 20×20 – 2 × 50×50

řezná rychlost (m/min)

600 – 2200

délka zbytkového kusu (mm)

60

 

Kotoučová pila  ExactCut MAM 105 TWIN  je rozšířený model pily, na který lze připojit různorodé automatizované zařízení, jako např.: různé typy vstupních a výstupních zařízení, třídící zařízení, manipulační zařízení, ojehlovací zařízení, obráběcí zařízení, demagnetizace s v neposlední řadě, kontrolní zařízení. U těchto typů pil lze využít vzdálenou podporu, která najde uplatnění v třísměnném provozu. Veškeré příslušenství ke kotoučové pile MAM nejdete zde:

 

Vstupní část

Všechna vstupní zařízení dělící linky zajišťují plynulé a plně automatické navezení materiálu k procesu dělení. Důležitým kritériem pro vhodný výběr je způsob zakládání materiálu, délka dělení, rozmanitost průřezu apod. Veškerá námi dodávaná zařízení jsou v modulárním provedení, umožňují tedy sestavení v různých délkách na míru každého zákazníka.
 

Výstupní zařízení

Zařízení bezprostředně navazující na pilu zajišťují automatický odvod materiálu včetně třídění na dobré kusy a na odpad (zaříznutí + zbytek). Standardní zařízení jsou v modulárním provedení a umožňují sestavení v různých délkách dle přání zákazníka.

 

Ojehlování materiálu

Odjehlovací zařízení slouží k oboustrannému automatickému sražení hran po uříznutí kovových kusů. Tato zařízení dodáváme v různých úrovních automatizace a s rozdílnými principy odjehlení. Zařízení jsou modulární, standardně dodávané pro délky do 3 m.

 

Zpracování děleného materiálu

Úroveň automatizace těchto speciálních operací záleží pouze na požadavcích zákazníka. V této kategorii příslušenství najdete: obrábění konců, umývání trubek, demagnetizace dělených kusů.

 

Délková kontrola dělených kusů

Pro zajištění bezproblémového plně automatického procesu a zvýšení kvality přířezů nabízíme odpovídající kontrolní mechanismy.

 

Manipulace a zásobníky

Způsob uložení obrobků po dělení závisí na požadavcích jednotlivých aplikací a případných následných operacích. Mezi běžně vyráběné zařízení patří svazkové zásobníky, elevátory, ukládání do beden, manipulátory a třídění a ukládání pomocí robota.

 

Odsávací zařízení

Kvalitní filtrační zařízení je základním příslušenstvím u veškerých nově vyráběných zařízení. Díky výkonným mazacím systémům olejovou mlhou se zvyšuje řezný výkon, ovšem bez důkladného odsávacího systému vzniklé mlhy je vdechování těchto částic zdraví nebezpečné. Nežádoucí je rovněž usazování oleje na veškerých prvcích stroje, což může způsobovat problémy při identifikaci materiálu atp. Čistota stroje zvyšuje preciznost při dělení.

 

Bezpečnostní prvky

Součástí našeho výrobního portfolia jsou i prvky zajišťující bezpečný provoz Vaší výrobní linky. Tyto produkty, vyráběné pod značkou Securflex, splňují všechny současné směrnice pro strojní zařízení.

 

 

 

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů