Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

Broušené zuby pro vysoký výkon
Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Nejprodávanější bimetalový pilový pás na kov v naší nabídce je pás MARATHON, který je zajímavou kombinací ceny a nepřekonatelné životnosti, díky patentovanému materiálu řezné části firmou WIKUS.

Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Archiv novinek

 

Kmenová pásová pila CTR 520 GX

          

Posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene je ruční. Ovládací panel je na pojizdném mostu a manipulace s kmenem je ruční. Na rozdíl od standardní verze s elektrickým motorem je pila osazena profesionálním benzínovým motorem Honda o výkonu 8,7 kW (11 HP). Dostatečný výkon motoru umožňuje bezproblémové zpracování i velkých průměrů kmenů všude tam, kde není možné použít elektromotor. Celková nízká váha usnadňuje transport stroje. Z důvodů vyšší váhy a vibracím benzínového motoru je celkově zesílená konstrukce pojezdového mostu a ramene pilového pásu. Nejmenší stroj v nabídce, je určen především pro řezání menších objemů řeziva. Ideální řešení pro rodinné farmy, stolařské provozy nebo malé pilnice. Velmi jednoduchý manuální posuv do řezu a zpět. Ovládací panel je umístěn na pojízdném mostu ramene pilového pásu. To umožňuje během řezu bližší kontakt obsluhy s řezaným materiálem. Výškové nastavení se provádí ruční klikou s nastavitelnou stupnicí. První na světě využívá jako nástroj bimetalový pilový pás, který je standardně používán u pásových pil na kov.

To přináší tyto výhody:

-       velmi jednoduchou obsluhu

-       stejný pilový pás řeže bez úprav zubu (broušení, rozvod zubu) všechny druhy dřeva

-       odpadá zdlouhavé, technicky náročné broušení a rozvádění zubů

-       bez jakýchkoli zkušeností můžete okamžitě řezat dřevo v profesionální kvalitě

-       bimetalový pilový pás bez problému přeřízne i kovové materiály v kmeni jako hřebíky, střepiny, kulky...

-       vysokou přesnost řezu a životnost pilového pásu zaručuje profesionální třístranné tvrdokovové vedení pilového pásu

        ve vodících kostkách a robustní uložení všech rotačních částí

-       je dosaženo maximální přesnosti řezu jako u profesionálních strojů

-       ke stroji není třeba pořizovat brusku pilových pásů a zařízení pro rozvod zubů

-       snadná dostupnost a nízká pořizovací cena bimetalového pilového pásu

Kromě bimetalového pásu na kov rozměru 27 x 0,9 mm je možné použít i speciální bimetalový pás na dřevo o rozměru 35 x 0,9 mm. Ten stejně jako bimetalový pás na kov nevyžaduje broušení a rozvod zubů. Dále je možné stroj osadit i standardními pilovými pásy na dřevo (35 x 0,9 mm), stejnými jako u vyšších profesionálních modelů CTR 710, 800 a 950. Větší zub u těchto pilových pásů umožňuje zvýšení produktivity řezání u velkých průměrů kmenů, ovšem u uvedených pilových pásů je bezpodmínečně nutné pravidelně provádět broušení a rozvod zubů. Rameno je osazeno hliníkovými oběžnými koly s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je nasazen výměnný klínový řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem. Masivně uložené hnací kolo je přes klínový řemen poháněné profesionálním benzínovým motorem Honda. Mechanická páková spojka umožňuje snadné startování motoru a odpojení pohonu pilového pásu po ukončení řezu. Systém napínacího kola se pohybuje v masivním litinovém vedení, což zaručuje dlouhodobou životnost a přesnost seřízení i při dlouhodobém užívání stroje. V řezu je pilový pás veden pomocí precizního , třístranného tvrdokovového vedení. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální vedení pilového pásu. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelným vývodem před řezem udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání. Stabilní pojezdové sekce jsou dostatečně dimenzované i pro maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s mnohdy velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných pojezdových sekcí. Jsou osazeny výklopnými úhelníky a ručními upínači kmene. Základní verze stroje obsahuje 3 x upínač materiálu a 3 x výklopné úhelníky. Pojezdové sekce jsou z důvodu minimálních transportních nákladů dodávány rozložené.

 
 

Základní verze:

    - hlavní motor 8,7 kW, řezná délka 3,6m

    - 3x upínač materiálu, 3x uhlové opěrky

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 2,25m

 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

 

Technické parametry:

  Max. průměr kmene 550 mm
  Max. šířka trámu (desky) 500 mm
  Max. zdvih pilového pásu 465 mm
  Min. zdvih pilového pásu 20 mm
  Max. průchod ramene 200 mm
  Řezná délka základní verze 3,6 m
  Prodlužovací sekce 2,25 m
  Max. řezná délka neomezená
  Min. délka řezu 0,9 m
  Motor hnacího kola 8,7 kW
  Rozměry pilového pásu 3340x27x0,9 mm
  Váha základní verze 265 kg
  Váha prodloužení 78 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 2,25m

B) Upínač materiálu

C) Dráha pro navalení kmene

D) Páka pro nastavení kmene

                                        

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů