Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

Broušené zuby pro vysoký výkon
Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Nejprodávanější bimetalový pilový pás na kov v naší nabídce je pás MARATHON, který je zajímavou kombinací ceny a nepřekonatelné životnosti, díky patentovanému materiálu řezné části firmou WIKUS.

Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Archiv novinek

 

Kmenová pásová pila na dřevo CTR 750

                       

Posuv do řezu a zpět, výškové nastavení ramene a manipulace s kmenem je manuální. Zvětšená a zesílená verze populárního modelu CTR 520 omožňuje zpracování kmenů až do průměru 75 cm. Také používá bimetalový pilový pás na kov, ale o třídu vyšší velikosti. Zatímco u CTR 520 je velikost bimetalového pilového pásu 27 x 0,9 mm u CTR 750 je to 34 x 1,1 mm, který si v kombinaci s výkonným motorem 5,5 kW poradí i s kmeny velkých průměrů. Jednoduchý manuální posuv do řezu a zpět. Výškové nastavení se provádí ruční klikou s nastavitelnou stupnicí.

Použití bimetalového pásu, který je standardně používán u pásových pil na kov, přináší tyto výhody:

-         velmi jednoduchou obsluhu

-         stejný pilový pás řeže bez úprav zubu (broušení, rozvod zubu) všechny druhy dřeva

-         odpadá zdlouhavé, technicky náročné broušení a rozvádění zubů

-         bez jakýchkoli zkušeností můžete okamžitě řezat dřevo v profesionální kvalitě

-         bimetalový pilový pás bez problému přeřízne i kovové materiály v kmeni jako hřebíky, střepiny, kulky...

-         vysokou přesnost řezu a životnost pilového pásu zaručuje profesionální třístranné tvrdokovové vedení pilového

          pásu ve vodících kostkách a robustní uložení všech rotačních částí

-         je dosaženo maximální přesnosti řezu jako u profesionálních strojů

-         ke stroji není třeba pořizovat brusku pilových pásů a zařízení pro rozvod zubů

-         snadná dostupnost a nízká pořizovací cena bimetalového pilového pásu

Výkonný motor 5,5 kW zaručuje plný výkon jak při plně profesionálním nasazení, při řezání přesílené kulatiny nebo i při dělení velmi tvrdých materiálů. Kromě bimetalového pásu na kov rozměru 34 x 1,1 mm je možné použít i speciální bimetalový pás na dřevo o rozměru 35 x 0,9 mm, který, stejně jako bimetalový pás na kov, nevyžaduje broušení a rozvod zubů. Dále je možné stroj osadit i standardními pilovými pásy na dřevo (35 x 0,9 mm), stejnými jako u vyšších profesionálních modelů CTR 710, 800 a 950. Větší zub u těchto pilových pásů umožňuje zvýšení produktivity řezání u velkých průměrů kmenů, ovšem u uvedených pilových pásů je bezpodmínečně nutné pravidelně provádět broušení a rozvod zubů.Rameno je osazeno velkými hliníkovými oběžnými koly s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je nasazen výměnný klínový řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

Masivně uložené hnací kolo je přes klínový řemen poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Systém napínacího kola se pohybuje v masivním litinovém vedení, což zaručuje dlouhodobou životnost a přesnost seřízení i při dlouhodobém užívání stroje.V řezu je pilový pás veden pomocí precizního, třístranného tvrdokovového vedení. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální vedení pilového pásu.Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelným vývodem před řezem udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.Stabilní pojezdové sekce jsou dostatečně dimenzované i pro maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s mnohdy velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných pojezdových sekcí. Jsou osazeny výklopnými úhelníky a ručními upínači kmene. Základní verze stroje obsahuje 3 x upínač materiálu a 3 x výklopné úhelníky. Pojezdové sekce jsou z důvodu minimálních transportních nákladů dodávány rozložené.

 


 

Základní verze:

    - hlavní motor 5,5 kW, řezná délka 3,5m

    - obsahuje 3x upínač materiálu, 3x uhlové opěrky

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 2,25m

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě.

Technické parametry:

 Max. průměr kmene 750 mm
  Max. šířka trámu (desky) 640 mm
  Max. zdvih pilového pásu 660 mm
  Min. zdvih pilového pásu 25 mm
  Max. průchod ramene 255 mm
  Řezná délka základní verze 3,45 m
  Prodlužovací sekce 2,25 m
  Max. řezná délka neomezená
  Min. délka řezu 0,75 m
  Motor hydraulického agregátu 7,5 kW
  Rozměry pilového pásu 4140x34x1,1 mm
  Váha základní verze 445 kg
  Váha prodloužení 96 kg


K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 2,25m

B) Dráha pro navalení kmene

C) Upínač materiálu

D) Páka pro nastavení kmene         

 

  FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
  IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
  C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

  Webdesign studio TAOX je také autorem webů