Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

Broušené zuby pro vysoký výkon
Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Nejprodávanější bimetalový pilový pás na kov v naší nabídce je pás MARATHON, který je zajímavou kombinací ceny a nepřekonatelné životnosti, díky patentovanému materiálu řezné části firmou WIKUS.

Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Archiv novinek

 

Kmenová pásová pila na dřevo CTR 710 M

 

                                        

 

 

 

 

Posuv do řezu a zpět, výškové nastavení ramene a manipulace s kmenem je manuální. Ovládací panel je na pojízdném mostu. Menší, ale po všech stranách naprosto profesionální pásová pila. Provedení hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd., jsou zcela shodné s typovou řadou CTR 800 nebo i s vysoce výkonnou CTR 950 Hydraulik. Jednoduchý manuální posuv do řezu a zpět. Motorické výškové nastavování ramene pilového pásu. U tohoto typu je ovládací panel umístěn na pojízdném mostu ramene pilového pásu. To umožňuje během řezu bližší kontakt obsluhy s řezaným materiálem. Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu. Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem.

Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. V řezu je pilový pás veden pomocí kalených a broušených vodících kladek. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální polohu vodící kladek a pilového pásu. Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu. Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene a nastavitelnými výklopnými úhelníky a upínači kmene. Základní verze stroje obsahuje 3x upínač materiálu a 2x úhlové opěrky. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

               

Základní verze:

    - hlavní motor 5,5 kW, řezná délka 2,1m
    - obsahuje 3x upínač materiálu a 2x úhlové opěrky.

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 3m

 

 
 
 
 
 
 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě. Ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů.

Technické parametry:

  Max. průměr kmene 710 mm
  Max. šířka trámu (desky) 660 mm
  Max. zdvih pilového pásu 630 mm
  Min. zdvih pilového pásu 30 mm
  Max. průchod ramene 450 mm
  Řezná délka základní verze 2,1 m
  Prodlužovací sekce 1 m/3 m
  Max. řezná délka neomezená
  Min. délka řezu 1 m
  Motor hnacího kola 5,5 (7,5) kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Rozměry pilového pásu 4140x35-40x0,9-1,1 mm
  Váha základní verze 680 kg
  Váha prodloužení 25 kg/97 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 3m

B) Hlavní motor 7,5 kW

C) Digitální měřící systém LG 100

D) Digitální měřící systém LG Automat

E) Předřez

F) Hydraulické napínání pásu

G) Elekricky ovládaná lišta

H) Regulace chlazení pilového pásu

I) Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

J) Tvrdokovové vedení pilového pásu

K) Provedení ARTCTIC

L) Upínač materiálu

M) Páka pro nastavení kmene        

 

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů