Kmenová pásová pila na dřevo CTR 800 Hydraulic

 

       

Posuv do řezu a zpět, výškové nastavování ramene je za pomocí elektromotoru. Ovládací panel je stacionární. Manipulace s kmenem je pomocí hydrauliky. Univerzální kmenová pásová pila s hydraulickým příslušenstvím, která maximálním řezným průměrem 83 cm vyhovuje většině řezaného materiálu. Konstrukčně vychází z populárního modelu CTR 800 S, který je usazen na zvýšeném pojezdovém rámu s kompletním hydraulickým příslušenstvím. Hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci s řezaným materiálem a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu. Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím: 2x upínání kmene, 3x ýklopný úhelník, 1x výsuvný obraceč, 2x vyrovnávač konicity kmene. V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu. Široký, masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce s oboustranným ocelovým vedením zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu. Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství. Posuv do řezu a zpět, pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního panelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu. Rameno je osazeno oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem. Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. V řezu je pilový pás veden pomocí kalených a broušených vodících kladek. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální polohu vodící kladek a pilového pásu. Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu. Základem stroje jsou stabilní pojezdové sekce s ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

 

Základní verze:

    - hlavní motor 7,5 kW, řezná délka 4,5m
    - 2x upínač kmene, 3x úhlové opěrky,                             vyrovnávač kónický 2x, výsuvný obraceč kmene 1x

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 3m

 

                                     
   
             
                                                                                            

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě. Ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů.

Technické parametry:

  Max. průměr kmene 830 mm
  Max. šířka trámu (desky) 750 mm
  Max. zdvih pilového pásu 685 mm
  Min. zdvih pilového pásu 30 mm
  Max. průchod ramene 450 mm
  Řezná délka základní verze 4,5 m
  Prodlužovací sekce 3 m
  Max. řezná délka neomezená
  Min. délka řezu 1,2 m
  Motor hnacího kola 7,5 (11) kW
  Motor pojezdu 1,5 kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Rozměry pilového pásu 4380x35-40x0,9-1,1 mm
  Váha základní verze 1500 kg
  Váha prodloužení 250 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 3m

B) Hlavní motor 11 kW

C) Digitální měřící systém LG 100

D) Digitální měřící systém LG Automat

E) Předřez

F) Hydraulické napínání pásu

G) Elekricky ovládaná lišta

H) Regulace chlazení pilového pásu

I) Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

J) Tvrdokovové vedení pilového pásu

K) Provedení ARTCTIC

L) Upínač materiálu

M) Páka pro nastavení kmene

N) Softstartér

 

Hydraulické příslušenství:

A) Ramenný nakladač

B) Výsuvný obraceč

C) Řetězový obraceč

D) Vyrovnávač konicity

E) Upínání kmene

 

 

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů