Kmenová pásová pila CTR 1200 W HYDRAULIC

          

Posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene je motorické. Ovládací panel je pojizdný a manipulace s kmenem je buď ruční, nebo hydraulický. Základní konstrukce ramene pilového pásu je stejná jako u modelů CTR 1000 Hydraulik a CTR 1300 Hydraulik, používající pilový pás šířky až 65 mm. Širší pilový pás v kombinaci se silným motorem umožňuje vyšší rychlost řezu a tím i vyšší produktivitu stroje, zvláště u zpracování kmenů velkých průměrů. Zcela nová koncepce pojezdu mostu ramene pilového pásu. Most má oboustranně poháněná kola, která se pohybují po standardizovaných kolejnicích. Toto řešení výrazně snižuje cenu stroje oproti klasickému provedení na pojezdových sekcích a umožňuje zakoupení plně profesionálního stroje při nízkých pořizovacích nákladech. Navíc je možné kdykoliv do stroje samostatně instalovat kompletní hydraulické příslušenství, které výrazně usnadňuje a zrychluje manipulaci s materiálem a tím zvyšuje produktivitu stroje.(viz. níže Hydraulické příslušenství WHO). Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu, systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu. Stroj je vybaven sedadlem pro obsluhu, která se pohybuje zároveň s mostem a obsluha je tak v neustálém kontaktu s oblastí řezu a ergonomicky umístěným centrálním ovládacím panelem. Pojezdové kolejnice jsou dodávány se spojovacími prvky a kotví se přímo do pevného podkladu. Celkovou pojezdovou délku je možné přizpůsobit Vašim požadavkům. Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Posuv do řezu a zpět, pomocí oboustranně, synchronizovaně poháněných pojezdových kol, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem a zaručuje maximální stabilitu při řezu. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního p anelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu. Rameno je osazeno velkými oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem. Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu. Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranně poháněné vedení mostu na pojezdových sekcích v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i velmi těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

 
 

Základní verze:

    - hlavní motor 22 kW, řezná délka 5,7m

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 1-5,7m

 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě. Ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů.

Technické parametry:    

  Max. průměr kmene
1200 mm
  Max. šířka trámu (desky)
1200 mm
  Max. zdvih pilového pásu
1070 mm
  Min. zdvih pilového pásu
30 mm
  Max. průchod ramene
360 mm
  Řezná délka základní verze
5,7 m
  Prodlužovací sekce
1-5,7 m
  Max. řezná délka
neomezená
  Min. délka řezu
1300 mm
  Motor hnacího kola
22 kW
  Motor pojezdu
1,5 kW
  Motor zdvihu
0,75 kW
  Rozměry pilového pásu
6370x50-65x1,1 mm
  Váha základní verze
4180 kg
  Váha prodloužení
400 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 1-5,7m

B) Hlavní motor 22 kW

C) Digitální měřící systém LG 100

D) Digitální měřící systém LG Automat

E) Předřez

F) Hydraulické napínání pásu

G) Elekricky ovládaná lišta

H) Regulace chlazení pilového pásu

I) Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

J) Provedení ARTCTIC

K) Páka pro nastavení kmene

L) Softstartér

 

Hydraulické příslušenství:

A) WHO 1 - Uhlová opěrka

B) WHO 2 - Výsuvný obraceč

C) WHO 3 - Dvouramenný řetězový obraceč

D) WHO 4 - Vyrovnávač konicity kmene

E) WHO 5 - Vyrovnávač konicity kmene s horizontálním posuvem

F) WHO 6 - Upínání kmene

 

 

                                        

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů