Kmenová pásová pila CTR 1000 HYDRAULIC

          

Posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene je motorické. Ovládací panel je stacionární a manipulace skmenem je hydraulické. Kombinace úspěšných modelů CTR 950 Hydraulic a CTR 1300 Hydraulic. Z legendárního CTR 950 H je použit kompletní pojezdový rám stroje s hydraulickým příslušenstvím a z typu CTR 1300 H je použito kompletní rameno pilového pásu používající široký pilový pás (max. 65 mm). Širší pilový pás v kombinaci se silným motorem umožňuje vyšší rychlost řezu a tím i vyšší produktivitu stroje. Kombinací těchto dvou modelů vzniká ve své kategorii vysoce produktivní stroj s bezkonkurenční cenou. Obzvláště robustní konstrukce stroje a výkonného hydraulického příslušenství umožňuje nasazení i v těch nejtěžších provozních podmínkách, včetně nepřetržitých provozů. Bohaté hydraulické příslušenství snadno zvládá manipulaci i s velmi silnými kmeny a výrazně zvyšuje produktivitu stroje a šetří náklady na pracovní sílu. Základní verze je osazena následujícím hydraulickým příslušenstvím: upínání kmene 2 x, výklopný úhelník 5 x, výsuvný obraceč 1 x, vyrovnávač konicity kmene 1 x, vyrovnávač konicity kmene s posuvem 1 x. V rámci jedinečného stavebnicového systému typové řady CTR je stroj vybaven mnoha úchytnými body hydraulického příslušenství. To umožňuje velkou variabilitu jeho umístění s ohledem na celkovou řeznou délku a specifikům zpracovávaného materiálu. Široký, mimořádně masivní pojezdový most ramene pilového pásu a robustní pojezdové sekce zabezpečují klidný chod při řezu i při vysokých pojezdových rychlostech. Profesionální provedení všech hlavních technologických celků, jako oběžných kol včetně jejich systému uložení, konstrukce ramene pilového pásu , systém pohonů, posuvů atd. zaručují maximální životnost a přesnost stroje i při nejnáročnějších podmínkách provozu. Plynule nastavitelný strojní posuv do řezu a zpět a výškové nastavování ramene pilového pásu. Pojezdová rychlost se zobrazuje na digitálním displeji. Centrální ovládací panel je umístěn stacionárně na základní pojezdové sekci. To umožňuje pohodlné ovládání stroje z jednoho místa, včetně kompletního hydraulického příslušenství. Posuv do řezu a zpět pomocí řetězového převodu, zajišťuje elektromotor se šnekovou převodovkou řízený frekvenčním měničem. Oboustranně synchronizovaně poháněný a vedený most ramene pilového pásu na pojezdových sekcích zaručuje maximální stabilitu při řezu. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Konce pojezdové dráhy jsou vybaveny automatickým zpomalením a zastavením v koncových polohách.

Masivní rameno pilového pásu je pro pohyb nahoru a dolů uloženo na silných, nastavitelných tvrdochromových tyčích, které zaručují absolutní přesnost pohybu ramene pilového pásu a při pravidelném mazání prakticky neomezenou životnost. Vertikální pohyb ramene je zabezpečen oboustranným, synchronizovaným řetězovým převodem, poháněným elektromotorem se šnekovou převodovkou. Pohyb, ovládaný z centrálního p anelu, má 2 rychlosti – rychloposuv a pomalý posuv pro přesné najetí na požadovanou polohu. Tento systém může být vždy doplněn o elektronické odměřování, které najede automaticky na zadanou polohu. Rameno je osazeno velkými oběžnými koly z kvalitní šedé litiny s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je pevně nasazen výměnný plochý řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem. Masivně uložené hnací kolo je přes klínové řemeny poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Pro plynulý rozběh hlavního motoru a snížení nárazů v elektrické síti je stroj vybaven výkonným softstartérem. Systém napínacího kola pohybuje v robustním litinovém klínovém vedení s nastavitelnou přítlačnou lištou, což umožňuje precizní seřízení bez vůle i při dlouhodobém užívání stroje. Pro snadnější a optimální napnutí pilového pásu je stroj vybaven hydraulickým napínáním. V řezu je pilový pás veden pomocí kalených a broušených vodících kladek a před řezem v navíc kombinaci s precizním tvrdokovovým vedením. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální polohu vodící kladek a pilového pásu. Pro zajištění přesného řezu se vodící kladka na straně obsluhy přisouvá co nejblíže řezanému materiálu. Jednoduše ovládaný, masivní systém uložení. Jako příslušenství je možné ho ovládat motoricky z ovládacího panelu. Základem stroje jsou mimořádně stabilní pojezdové sekce s oboustranným, nastavitelným, ocelovým vedením mostu ramene. Jsou dostatečně dimenzované i pro udávané maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i velmi tvrdými provozními podmínkami. Oboustranně poháněné vedení mostu na pojezdových sekcích v kombinaci se silným motorem, umožňují plynulé a rychlé stahování i velmi těžkých uříznutých kusů při používání Podavače uříznutého materiálu. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných sekcí. Pojezdové sekce jsou osazeny masivními, výškově stavitelnými ložnými plochami kmene. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelnými vývody u obou vodících kladek udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání.

  

Základní verze:

    - hlavní motor 22 kW, řezná délka 7,5m

    - upínání kmene 2x, výklopný úhelník 5x, 
výsuvný obraceč 1x, vyrovnávač konicity kmene 1x,
vyrovnávač konicity kmene s posuvem 1x

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 3m

 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech. Stroje jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To z dlouhodobého hlediska užívání stroje výrazným způsobem snižuje náklady na údržbu a také zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě. Ke všem těmto strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu. Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci potřebného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechny úchytná místa včetně děr a závitů..

 

Technické parametry:   

  Max. průměr kmene 1000 mm
  Max. šířka trámu (desky) 920 mm
  Max. zdvih pilového pásu 900 mm
  Min. zdvih pilového pásu 30 mm
  Max. průchod ramene 365 mm
  Řezná délka základní verze 7,5 m
  Prodlužovací sekce 3 m
  Max. řezná délka neomezená
  Min. délka řezu 1,2 m
  Motor hnacího kola 22 kW
  Motor pojezdu 3 kW
  Motor zdvihu 0,55 kW
  Motor hydraulického agregátu 5,5 kW
  Rozměry pilového pásu 5960x60x0,9-1,1 mm
  Váha základní verze 2580 kg
  Váha prodloužení 420 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 3m

B) Digitální měřící systém LG 100

C) Digitální měřící systém LG Automat

D) Předřez

E) Hydraulické napínání pásu

F) Elekricky ovládaná lišta

G) Regulace chlazení pilového pásu

H) Tlakové oboustranné chlazení pilového pásu

I) Tvrdokovové vedení pilového pásu

J) Provedení ARTCTIC

K) Upínač materiálu

L) Páka pro nastavení kmene

M) Softstartér

 

Hydraulické příslušenství:

A) Ramenný nakladač

B) Výsuvný obraceč

C) Řetězový obraceč

D) Vyrovnávač konicity

E) Upínání kmene

F) Vyrovnávač konicity kmene s hnaným válcem

G) Podavač uříznutého materiálu

H) Skluzavka uříznutého materiálu

 

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů