Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

Broušené zuby pro vysoký výkon
Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Nejprodávanější bimetalový pilový pás na kov v naší nabídce je pás MARATHON, který je zajímavou kombinací ceny a nepřekonatelné životnosti, díky patentovanému materiálu řezné části firmou WIKUS.

Nejprodávanější pilový pás na kov v naší nabídce

Archiv novinek

 

Kmenové pásové pily CTR 750 E

          

Posuv do řezu a zpět je motorické a výškové nastavování ramene je ruční. Ovládací panel je na pojizdném mostu a manipulace s kmenem je ruční. Zvětšená a zesílená verze populárního modelu CTR 520 omožňuje zpracování kmenů až do průměru 75 cm. Také používá bimetalový pilový pás na kov, ale o třídu vyšší velikosti. Zatímco u CTR 520 je velikost bimetalového pilového pásu 27 x 0,9 mm u CTR 750 je to 34 x 1,1 mm, který si v kombinaci s výkonným motorem 5,5 kW poradí i s kmeny velkých průměrů. Tento model je oproti CTR 750 navíc vybaven strojním posuvem do řezu a zpět s plynulou regulací rychlosti. To výrazně zvyšuje komfort obsluhy stroje a i celkovou produktivitu. Posuv zajišťuje pomocí řetězového převodu elektromotor se šnekovou převodovkou, řízený frekvenčním měničem. Rychlost pojezdu se mění jednoduše otáčením kolečka potenciometru na ovládacím panelu. Koncové, dojezdové polohy jsou proti nárazu zabezpečeny automatickým zpomalením a zastavením. Ovládací panel je umístěn na pojízdném mostu ramene pilového pásu. To umožňuje během řezu bližší kontakt obsluhy s řezaným materiálem. Výškové nastavení se provádí ruční klikou s nastavitelnou stupnicí.

Použití bimetalového pásu, který je standardně používán u pásových pil na kov, přináší tyto výhody:

-      velmi jednoduchou obsluhu

-      stejný pilový pás řeže bez úprav zubu (broušení, rozvod zubu) všechny druhy dřeva

-      odpadá zdlouhavé, technicky náročné broušení a rozvádění zubů

-      bez jakýchkoli zkušeností můžete okamžitě řezat dřevo v profesionální kvalitě bimetalový pilový pás bez problému

       přeřízne i kovové materiály v kmeni jako hřebíky, střepiny, kulky...

-      vysokou přesnost řezu a životnost pilového pásu zaručuje profesionální třístranné tvrdokovové vedení pilového pásu

       ve vodících kostkách a robustní uložení všech rotačních částí

-      je dosaženo maximální přesnosti řezu jako u profesionálních strojů

-      ke stroji není třeba pořizovat brusku pilových pásů a zařízení pro rozvod zubů

-      snadná dostupnost a nízká pořizovací cena bimetalového pilového pásu

Výkonný motor 5,5 kW zaručuje plný výkon jak při plně profesionálním nasazení, při řezání přesílené kulatiny nebo i při dělení velmi tvrdých materiálů. Kromě bimetalového pásu na kov rozměru 34 x 1,1 mm je možné použít i speciální bimetalový pás na dřevo o rozměru 35 x 0,9 mm, který, stejně jako bimetalový pás na kov, nevyžaduje broušení a rozvod zubů. Dále je možné stroj osadit i standardními pilovými pásy na dřevo (35 x 0,9 mm), stejnými jako u vyšších profesionálních modelů CTR 710, 800 a 950. Větší zub u těchto pilových pásů umožňuje zvýšení produktivity řezání u velkých průměrů kmenů, ovšem u uvedených pilových pásů je bezpodmínečně nutné pravidelně provádět broušení a rozvod zubů. Rameno je osazeno velkými hliníkovými oběžnými koly s přesným vyvážením proti vibracím. V obvodu kola je vysoustružená drážka, v které je nasazen výměnný klínový řemen z gumotextilu, který tvoří optimální styčnou plochu mezi kolem a pilovým pásem. Masivně uložené hnací kolo je přes klínový řemen poháněné profesionálním elektromotorem, speciálně vyvažovaným proti vibracím. Systém napínacího kola se pohybuje v masivním litinovém vedení, což zaručuje dlouhodobou životnost a přesnost seřízení i při dlouhodobém užívání stroje. V řezu je pilový pás veden pomocí precizního, třístranného tvrdokovového vedení. I tento systém je plně do všech stran nastavitelný a zaručuje optimální vedení pilového pásu. Samospádové chlazení a mazání pilového pásu s nastavitelným vývodem před řezem udržuje pilový pás v optimálním stavu při řezání. Stabilní pojezdové sekce jsou dostatečně dimenzované i pro maximální průměry zpracovávané kulatiny a z praxe počítají i s mnohdy velmi tvrdými provozními podmínkami. Délka řezu je u všech typů prakticky neomezená, podle počtu instalovaných pojezdových sekcí. Jsou osazeny výklopnými úhelníky a ručními upínači kmene. Základní verze stroje obsahuje 3 x upínač materiálu a 3 x výklopné úhelníky. Pojezdové sekce jsou z důvodu minimálních transportních nákladů dodávány rozložené.

  

Základní verze:

    - hlavní motor 5,5 kW, řezná délka 3,6m

    - obsahuje 3x upínač materiálu a 3x úhlové opěrky.

Prodlužovací sekce:

    - řezná délka 2,25m

 

 

Modelová řada CTR představuje nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil se zvláštním důrazem na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech.

 

Technické parametry:     

 Max. průměr kmene
970 mm
  Max. šířka trámu (desky)
850 mm
  Max. zdvih pilového pásu
875 mm
  Min. zdvih pilového pásu
30 mm
  Max. průchod ramene
450 mm
  Řezná délka základní verze
7,6 m
  Prodlužovací sekce
3 m
  Max. řezná délka
neomezená
  Min. délka řezu
1,2 m
  Motor hnacího kola
15 (18,5) kW
  Motor pojezdu
1,5 kW
  Motor zdvihu
0,55 kW
  Motor hydraulického agregátu
5,5 kW
  Rozměry pilového pásu
4820x35-40x0,9-1,1 mm
  Váha základní verze
2580 kg
  Váha prodloužení
420 kg

K pile lze zakoupit toto příslušenství:

A) Prodlužovací sekce 2,25m

B) Regulace chlazení pilového pásu

C) Dráha pro navalení kmene

D) Upínač materiálu

E) Páka pro nastavení kmene

 

 

 

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů