pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Kotoučová pila s HSS kotouči na profily F-PAD 80

Poloautomatická kotoučová pásová pila slouží k efektivnímu dělení trubek a profilového materiálu. Hlavní výhoda kotoučové pily je v krátkém času řezu a kvalitě samotného řezu, kde nevznikají výrazné otřepy, jako u dělení pilovým pásem a lze tak ušetřit na dalším ojehlování. Na pile se požívá HSS dělící pilový kotouč o průměru 275mm, který lze několikanásobně přebrušovat a výrazně tím snížit náklady na dělení profilového materiálu. Pilové kotouče HSS najdete v naší nabídce. Tato kotoučová pila může řezat trubky do průměru 80mm a čtvercový profil do rozměru 70mm. Na pile lze řezat také pod uhlem 45°. Stroj má robustní konstrukci z litinových odlitků, která zajištuje dobré vedení nástroje v řezu. Tento model má navíc pneumatický systém, který zajišťuje upnutí materiálu ve svěráku. Dále disponuje pneumatickým posuvem do řezu, což zajišťuje plny poloautomatický cyklus. Cyklus spočívá v automatickém stisku řezaného materiálu, spuštěním posuvu do řezu a odepnutí materiálu po dokončení řezu. Obsluha doráží dělený profil k dorazu a pomocí tlačítka nebo nožního pedálu spustí samotný cyklus, což maximalizuje efektivitu dělení profilů na maximální úroveň. Pneumatický systém je od německé firmy Festo, což zajišťuje jeho vysokou spolehlivost. Kotoučová pila má dvoj čelisťové uchycení materiálu, které je vhodnější pro delší odřezy dělených profilů. Pila je určena pro dělení profilů o maximální tloušťce stěny 6mm. Váha pily je 220kg.

 

 

Použtí HSS kotoučů Ø 275x32

Síla stěny profilu

Počet zubů na kotouči

t: ≤ 1 mm

280

t: 1,1 – 1,5 mm

220

t: 1,6 – 2 mm

180

t: 2,1 – 3 mm

140

t: 3,1 – 4 mm

120

t: 4,1 – 6 mm

110

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů