pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Automatická kotoučová pila ExactCut MAM 205

 

Kotoučová pila ExactCut MAM 205 je pila určená k vysoko-produkčnímu a maximálně efektivnímu dělení neželezných materiálů. Při dělení neželezných kovů se využívají mnohonásobně vyšší otáčky pilového kotouče než je tomu u ocelových materiálů. Používá se pří dělení hliníku, při dělení duralu, při dělení bronzových materiálu a jiných neželezných kovů a jejich slitin. Jedná se o plně automatickou pilu s podavačem dalších tyčí, tak aby byl stroj co nejméně závislý na obsluze. Ovládaní pily na dotykovém displeji je jednoduché a intuitivní. Obsluha může volit až ze sto různých přednastavených zadaní, kde jsou uvedeny dané průměry, délky a řezné podmínky, takže obsluha nemusí zadávat řezné parametry nanovo. Řezné ústrojí pily je uloženo na předepnutých lineárních vedeních, které tlačí do řezu servomotor pomocí kuličkového šroubu, což zajišťuje plynulý a precizní řez. Pila je uložena na nosnících, které vyplňuje polymerní kompozit, který zabraňuje vibracím a zvyšuje životnost kotouče, na které mohou mít nežádoucí vibrace výrazný vliv. Součástí kotoučové pily je 6m gravitační podávací dopravník se zásobníkem. Konstrukce stroje je záměrně mechanicky naddimenzovaná, což zajištuje vysokou spolehlivost a dlouhotrvající životnost. Upínací systém je robustní konstrukce s regulovatelnou sílou úchopu, pro zajištění maximálního upnutí pro plný materiál a regulovaného upnutí profilových materiálů, tak aby nedocházelo k jejich deformaci. Součástí je také vertikální upínací svěrák, který vyrovnává případnou křivost děleného materiálu a zajišťuje co možná nejkolmější řez. Podávání materiálu zajišťuje servomotor za pomocí kuličkového šrouby, kde podávací svěrák přejíždí až 60m/min při zachování maximální přesnosti podaní do řezu, což zajištuje co nejrychlejší čas cyklu dělení. Kotoučová pila má optickou detekci materiálu, která zaručuje rychlou a přesnou detekci materiálu na podavači. Chlazení řezu zajišťuje olejová mlha, kde je rozprašovaný olej se vzduchem nad řez, tak aby bylo eliminováno tření a zajištěno chlazení kotouče. Kotoučová pila může být vyrobena pro použití tvrdokovových kotoučů nebo pro použití HSS kotoučů. 

 

Technická data

MAM 205

na dělení

neželezné kovy

typ pilového kotouče

HSS/tvrdokov

upínání kotouče

Ø50, 4x16x80 4x21x90

průměr pilového kotouče (mm)

460- 620

Řezný rozsah

 

průměr (mm)

50 - 205

čtverec (mm)

50x50 – 190x190

obdélník (mm)

50x50 – 155x115

řezná rychlost (m/min)

600 – 2200, 800 – 3000

délka zbytkového kusu (mm)

115

 

Kotoučová pila    ExactCut 205 MAM    je rozšířený model pily, na který lze připojit různorodé automatizované zařízení, jako např.: různé typy vstupních a výstupních zařízení, třídící zařízení, manipulační zařízení, ojehlovací zařízení, obráběcí zařízení, demagnetizace s v neposlední řadě, kontrolní zařízení. U těchto typů pil lze využít vzdálenou podporu, která najde uplatnění v třísměnném provozu. Veškeré příslušenství ke kotoučové pile MAM nejdete zde:

 

Vstupní část

Všechna vstupní zařízení dělící linky zajišťují plynulé a plně automatické navezení materiálu k procesu dělení. Důležitým kritériem pro vhodný výběr je způsob zakládání materiálu, délka dělení, rozmanitost průřezu apod. Veškerá námi dodávaná zařízení jsou v modulárním provedení, umožňují tedy sestavení v různých délkách na míru každého zákazníka.
 

Výstupní zařízení

Zařízení bezprostředně navazující na pilu zajišťují automatický odvod materiálu včetně třídění na dobré kusy a na odpad (zaříznutí + zbytek). Standardní zařízení jsou v modulárním provedení a umožňují sestavení v různých délkách dle přání zákazníka.

 

Ojehlování materiálu

Odjehlovací zařízení slouží k oboustrannému automatickému sražení hran po uříznutí kovových kusů. Tato zařízení dodáváme v různých úrovních automatizace a s rozdílnými principy odjehlení. Zařízení jsou modulární, standardně dodávané pro délky do 3 m.

 

Zpracování děleného materiálu

Úroveň automatizace těchto speciálních operací záleží pouze na požadavcích zákazníka. V této kategorii příslušenství najdete: obrábění konců, umývání trubek, demagnetizace dělených kusů.

 

Délková kontrola dělených kusů

Pro zajištění bezproblémového plně automatického procesu a zvýšení kvality přířezů nabízíme odpovídající kontrolní mechanismy.

 

Manipulace a zásobníky

Způsob uložení obrobků po dělení závisí na požadavcích jednotlivých aplikací a případných následných operacích. Mezi běžně vyráběné zařízení patří svazkové zásobníky, elevátory, ukládání do beden, manipulátory a třídění a ukládání pomocí robota.

 

Odsávací zařízení

Kvalitní filtrační zařízení je základním příslušenstvím u veškerých nově vyráběných zařízení. Díky výkonným mazacím systémům olejovou mlhou se zvyšuje řezný výkon, ovšem bez důkladného odsávacího systému vzniklé mlhy je vdechování těchto částic zdraví nebezpečné. Nežádoucí je rovněž usazování oleje na veškerých prvcích stroje, což může způsobovat problémy při identifikaci materiálu atp. Čistota stroje zvyšuje preciznost při dělení.

 

Bezpečnostní prvky

Součástí našeho výrobního portfolia jsou i prvky zajišťující bezpečný provoz Vaší výrobní linky. Tyto produkty, vyráběné pod značkou Securflex, splňují všechny současné směrnice pro strojní zařízení.

 

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů