pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Poloautomatická pásová pila na kov ARG 640 S.A.F.

Poloautomatická pásová pila na kov ARG 640 S.A.F. může řezat materiály větších rozměrů a to průměry do 640mm, plochý materiál až do šíře 1100mm. Rameno se pohybuje po lineárním vedení. Plynulé nastavení řezných úhlů jednostranně do 60° při stálé poloze upnutého materiálu. Označení S.A.F. znamená, že je pila vybavena  silnějším motorem a frekvenčním měničem, který je vhodný na plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 20-90 m/min. Materiál se do řezu posouvá ručně, jinak u těchto poloautomatických pásových pil jde nastavit celý cyklus řezání, co pila vykoná po stisknutí jednoho tlačítka sama až po zvednutí ramene do původní polohy. Pilový pás má hydraulický posun do řezu a to zvyšuje produktivitu řezání, hlavně u plných materiálů. Používá se zde pilový pás o velikosti 8100x54x1,6 mm. Dále tato pásová pila na kov je standardně vybavena oboustrannou automatickou regulací přítlaku pilového pásu do řezu dle charakteru řezaného materiálu, regulace tlaku svěráku dle řezaného materiálu, elektricky poháněný čistící kartáček pilového pásu, oplachovací pistole, hydraulické napínání pilového pásu z centrálního ovládacího panelu, automatické odvádění třísek pomocí šnekového dopravníku. Tato pásová pila na kov značky Pilous je velmi kvalitní, má velmi pevnou a robustní konstrukci. Z naší strany Vám můžeme poskytnout i veškerý servis pásových pil na kov.

Příslušenství:

LG 640 - digitální snímání a zobrazování nastavovaných úhlů řezu na displeji

HVP 640 - hydraulické přítlačné zařízení pro řezání materiálu ve svazku 

G 1000 a GP 1000 - válečkové dopravníky pro extrémně těžké obrobky (GP = poháněné válečky).

Technické parametry:

  Napětí

400 V

  Motor

9,2 kW

  Rozměr pásu

8100x54x1,6

  Rychlost pásu

20 - 90 m/min

  Hmotnost

4300 kg

Maximální rozměry řezaného materiálu:

 

90o

640 mm

550 mm

1100x550 mm

-45o

640 mm

550 mm

710x550 mm

-60o

375 mm

375 mm

375x550 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů