pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Manuální pásová pila ARG 130 SUPER

Pásová pila na kov ARG 130 SUPER je unikát v tom, že jako jediná malá pila na trhu se může pyšnit samostatným gravitačním posunem do řezu. To znamená, že pila vlastní vahou svého ramena ho posouvá do řezu, s možností regulace přítlaku. Přítlak se reguluje pomocí speciálního systému pružin. Dále se pila vyznačuje tím, že po ukončení řezu se pohon pilového pásu automaticky vypne. Je tady možnost i nastavit pružiny, abychom mohli řezat ručně, jako u klasické pásové pily ARG 130. A to je výhoda pro rychlé dělení materiálů menších velikostí. Po té rameno pilového pásu se zvedá ručně. Tato pásová pila na kov může být vybavena dvěma druhy motoru. Jeden druh je jednofázový motor (230V) s univerzální rychlostí pásu 75 m/min. umožňuje snadné připojení k síti. Druhá možnost motoru je Třífázový dvourychlostní motor (400V) s rychlostí pásu 40 a 80 m/min je vhodný a doporučuje se při častějším dělení plných materiálů a silnostěnných profilů. Tato pásová pila na kov značky Pilous má velmi dobrou konstrukcí a spolehlivý výkon. Z naší strany Vám můžeme poskytnout i veškerý servis pásových pil na kov.

 

Vyrábí se v následujících provedeních:

ARG 130 Super - stolní verze bez chlazení

ARG 130 Super TK - stolní verze s chlazením. Ke stroji je dodáván a zapojen kompletní chladící systém – vana emulze s čerpadlem, hadice, regulační kohouty na vodících kostkách.

ARG 130 Super K - verze s podstavcem a chlazením. Chladicí systém je umístěn v podstavci stroje. Tato verze umožňuje instalaci válečkového dopravníku před i za řezem.

 

Technické parametry:

  Napětí

230 V / 400 V

  Motor

0,55 kW / 0,45 kW

  Rozměr pásu

1730x13x0,65 mm

  Rychlost pásu

75 m/min / 80 m/min

  Hmotnost

68 kg / 103 kg

Maximální rozměry řezaného materiálu:

 

    90o

130 mm

130 mm

170x130 mm

  +45o

110 mm

115 mm

115x110 mm

  +60o 65 mm 60 mm 65x60 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů