pilové pásy
na kov

pilové pásy
na dřevo

řezné a brusné
kotouče

Pilový pás na kov slouží k efektivnímu dělní želených a neželezných kovů. Nejběžněji používaný pás je bimetalový pilový pás, kde je laserem napájená řezná část z rychlořezné oceli na těle z pružinové oceli. Prodáváme také pilové pásy z nástrojové oceli, z tvrdokovu a diamantové pilové pásy.

Nabízíme pilový pás na dřevo kmenový z nástrojové oceli pro měkké dřevo, ale také z bimetalové oceli, který je určen pro tvrdé dřevo. Nabízíme také kompletní servis pilového pásu na dřevo, jako broušení a rozvádění zubů.

Sortiment pilových pásů na dřevo doplňují truhlářský pilový pás a katrové listy do rámových pil na dřevo.

Nabízíme řezné a brusné kotouče různých průměrů. Určeny do úhlových brusek i průmyslových strojů. Lze řezat a brousit velkou škálu materiálu, od běžných ocelí, plast, až kámen. Dále nabízíme brusné lamelové kotouče. Typu A, jenž jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu hlinitého a typu Z, které jsou vyrobeny ze smirkových pláten potažené zrny oxidu zirkoničitého. Lze zhotovit kotouč na přání.

pilové kotouče
na kov

pilové kotouče
na dřevo a plast

HSS a SK
frézy a vrtáky

Nabízíme pilové kotouče na kov pro vysoko-produkční dělení s SK břitovými destičkami, dělíme je dle použití na karbidové pilové kotouče a cermetové pilové kotouče (keramika). Dále nabízíme HSS pilové kotouče na kov, pro které zajišťujeme kompletní servis, jako přebrušování. Sortiment doplňují segmentové pilové kotouče s vyměnitelnými segmenty.

Nabízíme SK pilové kotouče na dřevo a plast dle jejich použití, jako např.: pro příčné a podélné dělení dřeva, pro ruční a pokosové elektrické pily, pro drážkovací pily.

Dále taky pro stavební materiály, pro formátovací a rozmítací stroje, pro výrobu plastových oken a také pro materiály z minerálních vláken.

Nabízíme velký sortiment, HSS a SK fréz i vrtáků. Nástroje označené HSS jsou z materiálu rychlořezná ocel a nástroje označeny SK jsou z materiálu slinutý karbid. V nabídce je velké množství produktů od stopkových válcových, drážkovacích fréz až po kotoučové a tvarové frézy. Dále vrtáky různých průměrů i s vnitřním chlazením. Zabýváme se broušením nástrojů.

strojní
pásové
pily
na kov

kmenové
pásové
pily
na dřevo

strojní
kotoučové
pily

Nabízíme pásové pily na kov v různém provedení dle jejich využitelnosti, jako ruční pásové pily na kov, gravitační pásové pily na kov, poloautomatické pásové pily na kov a v neposlední řadě také automatické pily na kov. Pily dále dělíme dle provedení vedení ramene a to na sloupové a kloubové. Zjišťujeme také kompletní záruční a pozáruční servis všech nabízených strojních pásových pil.

Nabízíme pásové pily na dřevo neboli kmenové pásové pily. Využívají se pro opracování kmene stromů (desky, hranoly).

Pásové pily na dřevo můžeme rozdělit dle pohonu. Jsou to pily s manuálním posuvem do řezu, s elektrickým posuvem a hydraulickým posuvem. Dále nabízíme pásovou pilu s benzínovým dvouválcovým motorem.

Nabízíme především automatické kotoučové pily pro výrobu širokého spektra ocelí a neželezných kovů. Poskytujeme veškeré poradenství ohledně velkosériového dělení, jako kalkulace časů řezu a cyklu dělní a náklady na řez v kombinaci s nástrojovou poradnou. Robotizace, ojehlování, demagnetizace.

Manuální pásová pila ARG 130 MOBIL

Tato pásová pila na kov manuální je stolní verze bez chlazení. Již název ARG 130 MOBIL napovídá, že je převážně určena na různé montáže na stavbách a je tzv. mobilní. To díky tomu, že oproti předchozí verzi pásové pily ARG 130 se liší v provedení odlitků, má je z Al-slitiny (kromě svěráku a oběžných kol) a tím došlo k výraznému snížení váhy stroje a jeho snadnějšímu transportu. Pro bezpečný transport je stroj vybaven aretací ramene ve spodní poloze, pojezdovými kolečky a madlem. Jinak je vybaven stejně. Má průmyslový pohon pilového pásu s šnekovou převodovkou, která je bezúdržbová. Tato pásová pila na kov může být vybavena dvěma druhy motoru. Jeden druh je jednofázový motor (230V) s univerzální rychlostí pásu 75 m/min. umožňuje snadné připojení k síti. Druhá možnost motoru je třífázový dvourychlostní motor (400V) s rychlostí pásu 40 a 80 m/min je vhodný a doporučuje se při častějším dělení plných materiálů a silnostěnných profilů. Součástí pásové pily je profesionální třístranné tvrdokovové vedení ve vodících kostkách a díky tomu je zajištěna vysoká přesnost řezu a lepší životnost pásu. Posuv pilového pásu do řezu se provádí ručně proti tlaku pružiny. Tato pásová pila na kov značky Pilous se pyšní velmi pěknou konstrukcí a spolehlivým výkonem. Z naší strany Vám můžeme poskytnout i veškerý servis pásových pil na kov.

 

Vyrábí se v následujících provedeních:

ARG 130 Mobil - stolní verze bez chlazení

Skládací podstavec U 130 - Nenáročný na přepravu a umožňuje instalaci stroje v ergonomické výšce. Je vybaven pojezdovými kolečky, které usnadňují transport stroje na podstavci v jeho složené i rozložené poloze

Technické parametry:

  Napětí

230 V

  Motor

0,55 kW

  Rozměr pásu

1730x13x0,65 mm

  Rychlost pásu

75 m/min

  Hmotnost

41 kg

Maximální rozměry řezaného materiálu:

 

    90o

130 mm

130 mm

170x130 mm

  +45o

110 mm

115 mm

115x110 mm

  +60o 65 mm 60 mm 65x60 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuálně Broušené zuby pro vysoký výkon

Broušený pilový pás SELEKTA je určený pro případy vysoké výkonnosti, vysoké kvality povrchu řezu a excelentní rovinnosti díky broušeným naváděcím zubům.

více →

FENOZA s.r.o., Domky 484, 687 71 Bojkovice,
IČO: 02106647, DIČ: CZ02106647,
C 80298 vedená u Krajského soudu v Brně

  • googleplus
  • youtube

Webdesign studio TAOX je také autorem webů